Złóż wniosek o dopłaty bezpośrednie. Nie warto tracić pieniędzy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: ARiMR, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-06-2019,10:05 Aktualizacja: 11-06-2019,10:12
A A A

Do 4 czerwca w ARiMR zostało złożonych 1,3 mln wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 rok. Rolnicy, którzy zrobili to do 31 maja mogą spodziewać się otrzymania dopłat w pełnej wysokości.

Z kolei kto złożył wniosek po tym terminie musi się liczyć z tym, że będzie miał obniżone należne środki o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin złożenia dokumentów upływa 25 czerwca. W porównaniu z ubiegłym rokiem można spodziewać się jeszcze ok. 15 tys. wniosków.

ARiMR, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pomoc dla rolników, wsparcie dla rolników, budżet krajowy

W 2018 roku rolnicy otrzymali wsparcie z budżetu krajowego o wartości 1,8 mld zł

ARiMR przekazała w ub. roku rolnikom wsparcie z budżetu krajowego w kwocie 1,8 mld zł; łącznie przez 25 lat wypłaciła ponad 25 mld zł - powiedziała w piątek prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger podczas konferencji z...

Z analizy dokumentów znajdujących się w aplikacji eWniosekPlus wynika, że ok. 6 tys. wniosków jest zapisanych w formie roboczej. To oznacza, że nie są  złożone. Dlatego agencja apeluje do rolników, żeby sprawdzili czy na pewno ich wnioski zostały przesłane. Można to zrobić sprawdzając czy dokument jest w zakładce "wysłane" lub czy przesłane zostało potwierdzenie złożenia wniosku.

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Dane dotyczące liczby dokumentów złożonych drogą elektroniczną wskazują, że gospodarze chętnie korzystają z aplikacji - w analogicznym okresie rok temu złożyli ich ok. 300 tys. mniej.

Aplikacja eWniosekPlus umożliwia wygodne złożenie wniosków przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. W tegorocznej wersji wprowadzono szereg ułatwień, dzięki którym stała się bardziej intuicyjna.

Część z nich zaproponowali sami rolnicy. Wśród udogodnień warto wymienić: rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi czy dodanie tabeli z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce "podsumowanie".

Podczas wypełniania wniosku rolnicy są również na bieżąco informowani - za pomocą specjalnych komunikatów - o wprowadzeniu błędnych danych.
 

Poleć
Udostępnij