Ubezpiecz uprawy z wysoką dopłatą
PZU rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń upraw przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, występującymi w okresie wiosenno-letnim. Producenci rolni mogą otrzymać dofinansowanie aż do 65% wysokości składki ubezpieczeniowej.
Limit na dopłaty do składek przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ten rok jest wystarczający dla upraw polowych – wszyscy zainteresowani ofertą w PZU będą mogli z niej skorzystać. Dofinansowanie dotyczy zarówno ubezpieczeń upraw od ryzyk obowiązkowych, np. gradu, przymrozków wiosennych, jak i dobrowolnych tj. deszczu nawalnego, huraganu. Rozpoczęta właśnie sprzedaż ubezpieczeń dotyczy ochrony uprawy zbóż, rzepaku oraz innych roślin jarych. PZU przygotował także specjalną zniżkę na ubezpieczenie upraw zbóż. Mogą skorzystać z niej klienci posiadający w PZU polisę chroniącą budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolnego.
Dzięki elastyczności oferty PZU Uprawy rolnicy mogą samodzielnie wybierać ryzyka, przed którymi chcą chronić swoje rośliny. Oprócz ubezpieczenia pojedynczych ryzyk, np. przymrozków wiosennych czy gradu, PZU proponuje także zakresy pakietowe:
- „Pakiet Wiosna” – ochrona upraw przed szkodami spowodowanymi gradem i przymrozkami wiosennymi,
- „Pakiet 5 Ryzyk”– ochrona upraw przed skutkami deszczu nawalnego, huraganu, uderzenia pioruna, lawiny lub obsunięcia się ziemi.
W tym roku producenci buraków cukrowych za opłatą dodatkowej składki mogą rozszerzyć zakres ochrony o klauzulę utraty polaryzacji. Dużą korzyścią dla rolników ubezpieczających się w PZU jest to, że mogą oni rozłożyć składkę na raty bez żadnych dodatkowych opłat lub przesunąć termin płatności na czas po żniwach. Mogą też obniżyć franszyzę integralną (procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności) – do 8 proc. Ubezpieczyciel oferuje także swoim klientom dostęp do stacji pomiarowych na wybranym terenie, które pomagają w bieżącym zarządzaniu w gospodarstwie rolnym.
Konkurs dla rolników
W ramach kampanii ubezpieczenia PZU Uprawy wystartował również konkurs dla rolników z atrakcyjnymi nagrodami: quad 4x4, stacja pogodowa, dron i smartwatch. Może wziąć w nim udział każdy, kto kupi ubezpieczenie PZU Uprawy między 11 marca a 28 kwietnia 2024 roku, opłaci składkę lub pierwszą ratę składki z tytułu umowy ubezpieczenia, wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie kampanii i załączy do niego 3 zdjęcia przedstawiające przygotowania do nowego sezonu rolniczego w gospodarstwie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://www.pzu.pl/konkurs-fotograficzny
Zaufany partner
Największego polskiego ubezpieczyciela wybiera ponad 40% rolników – PZU w 2023 r. chroniło łącznie ponad 1,2mln ha różnych upraw. Oprócz oferty ubezpieczeń dotowanych, PZU przez cały rok oferuje komercyjne ubezpieczenia wszelkich upraw (w tym ziół, roślin ozdobnych w szkółkach, upraw w szklarniach i tunelach foliowych itp.), a także wiele innych ubezpieczeń dla segmentu agro, m.in. obowiązkowe OC rolników, budynków w gospodarstwach rolnych, OC w życiu prywatnym, sprzętu rolniczego i innego mienia ruchomego, zwierząt, drobiu, słomy lub siana składowanych poza budynkami, ubezpieczenie na życie i zdrowie, a także NNW rolników i ich współmałżonków oraz polisy komunikacyjne.
Innowacyjne rozwiązanie dla hodowców
Grupa PZU to nie tylko ubezpieczenia. Wchodzący w skład grupy TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych we współpracy z Polską Izbą Mleka i spółką Farm Innovations ruszył z pionierskim projektem ochrony krów mlecznych z wykorzystaniem mikrochipów. Urządzenia monitorują stan zdrowia bydła i ich otoczenia. Umożliwiają obserwację najważniejszych parametrów zdrowotnych krów, temperatury ich ciała i aktywności ruchowej, a także temperatury i wilgotności otoczenia. Wczesne reagowanie na stany chorobowe zwierząt ogranicza koszty związane z ich leczeniem i wyłączeniem z cyklu produkcyjnego. Stały monitoring stanu zdrowia bydła pozwala na zapewnienie znacznie tańszych ubezpieczeń od uboju z konieczności lub padnięcia wskutek chorób i wypadków, jak np. złamanie kończyn czy komplikacje przy porodzie.