Rolnicy mogą składać specjalne oświadczenie w sprawie płatności

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Michał Boroń PAP (em) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2018,12:00 Aktualizacja: 03-03-2018,12:35
A A A

Jeżeli dane we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 są aktualne także i w tym roku, to rolnik nie musi składać e-wniosku, ale specjalne oświadczenie - informuje ARiMR.

"Do dnia 14 marca w przypadku, gdy dane z wniosku i załączników do wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 pozostają aktualne także w odniesieniu do roku 2018, można zamiast e-wniosku, złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017" - podała agencja w komunikacie.

dopłaty, wnioski o dopłaty przez internet, ARiMR, pieniądze, internet

Uruchomiono wersję demonstracyjną e-wniosku o dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła w poniedziałek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wersję demonstracyjną e-wniosku o dopłaty bezpośrednie. Od tego roku wszyscy rolnicy składają wnioski drogą elektroniczną....

Takie oświadczenie może złożyć rolnik, który spełnia dwa warunki. Po pierwsze we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o - jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu; płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020); wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013); premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Drugim warunkiem jest potwierdzenie braku zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2017 roku i chce ubiegać się w 2018 roku o te same płatności co w roku ubiegłym.

Agencja poinformowała, że takie oświadczenie musi zostać złożone w wersji papierowej, osobiście lub poprzez osobę trzecią w biurze powiatowym ARiMR lub listownie za pośrednictwem poczty (w tym przypadku za datę wpływu do agencji uznaje się datę stempla pocztowego).
 

Poleć
Udostępnij