Nadchodzące wydarzenia
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Nauki ekonomiczne dla agrobiznesu i obszarów wiejskich", Konferencja pt.”Strategie dla biogospodarki w krajach Europy środkowo-Wschodniej”- on-line 2020
Instytut Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Zakład Biogospodarki i Analiz Systemowych–BIOECON Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa -PIB w Puławach zapraszają 22-23 września 2020 roku na III Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Nauki ekonomiczne dla agrobiznesu i obszarów wiejskich” oraz Konferencję pt.”Strategie dla biogospodarki w krajach Europy środkowo-Wschodniej”, które odbędą się on-line.
Cele konferencji
Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Nauki ekonomiczne dla agrobiznesu i obszarów wiejskich” po raz trzeci stworzy platformę wymiany poglądów środowiska naukowego z praktykami, zarówno z kraju jak i zagranicy, których zainteresowania badawcze koncentrują się wokół współczesnych potrzeb gospodarki. Tematem przewodnim trzeciej edycji konferencji jest podjęcie dyskusji nad wyzwaniami dla biogospodarki, jej opcji strategicznych dla Polski, a także krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego też tegoroczna formuła obejmuje także konferencję“Strategie dla biogospodarki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej”organizowaną przez IUNG–PIB w ramach projektu H2020-WIDESPREAD-BIOECON. Dodatkowo jeden z paneli konferencji będzie poświęcony dyskusji młodych naukowców. Panel ten będzie kontynuacją Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnej gospodarki w perspektywie młodych naukowców”, która jest organizowana cyklicznie już od 2014 roku.
Obszary tematyczne
- Procesy adaptacyjne przedsiębiorstw w warunkach wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.
- Przemiany w rolnictwie i gospodarce żywnościowej w Europie.
- Rynki rolne w dobie integracji i globalizacji.
- Polityka wobec rolnictwa i obszarów wiejskich.
- Kapitał ludzki i społeczny w rozwoju lokalnym i regionalnym.
- Wpływ sektora finansowego na rolnictwo, przemysł spożywczy, obszary wiejskie.
- Logistyka jako czynnik rozwoju gospodarki.
- Strategie dla biogospodarki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
- Zrównoważone rolnictwo dla biogospodarki.
- Stan i wykorzystanie biogospodarki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Rejestracja oraz więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.iung.pulawy.pl