Wartość sprzedaży maszyn Grupy Amazone w 2018 r. osiągnęła rekordowy dla tej marki poziom 481 mln euro. Porównując rok do roku obroty wzrosły o 5,3% - w 2017 r. wynosiły 457 mln euro.
Wartość sprzedaży maszyn Grupy Amazone w 2018 r. osiągnęła rekordowy dla tej marki poziom 481 mln euro. Porównując rok do roku obroty wzrosły o 5,3 proc. - w 2017 r. wynosiły 457 mln euro.
Poza rodzimy rynek niemiecki Amazone eksportuje aż 80 proc. wyprodukowanego sprzętu. W 2018 r. znaczącymi pod tym względem były takie kraje jak: Francja, Japonia, Hiszpania, Węgry i w Irlandia. Stabilną sprzedaż osiągnięto również na rynkach Polski i Rosji. Na początku 2019 r. Amazone zatrudniała łącznie 1900 pracowników, w tym 130 uczniów zawodu. Przedsiębiorstwo zainwestowało w badania i rozwoju ponad 7 proc. swoich obrotów. Inwestycje w środki trwałe wyniosły ponad 20 mln euro.
W rozsiewaczach dwutarczowych Amazone ZA-M doposażonych w komputer EasySet można teraz łatwo zamykać i otwierać zasuwy dozujące nawóz na tarcze. Diody na wyświetlaczu wskazują, czy zasuwy są otwarte, czy zamknięte. Do pracy ZA-M...
- Dobry wynik sprzedaży za 2018 rok pokazuje, że nasze liczne innowacje zaprezentowane na targach Agritechnica 2017 oraz zintensyfikowana współpraca z naszymi partnerami handlowymi podczas wprowadzania na rynek nowych produktów spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów końcowych. Asortyment pługów, który został znacznie poszerzony jesienią 2016 r. poprzez przejęcie fabryki Vogel&Noot, sprawdził się w praktyce i szybko ugruntował swoją pozycję na rynku. Dzięki dalszym innowacjom i przejęciu technologii pielników firmy Schmotzer, będziemy dalej rozwijać naszą pozycję jako specjalisty w zakresie inteligentnej produkcji roślinnej. Połączenie technologii mechanicznego zwalczania chwastów z nawożeniem płynnym i ukierunkowanym lub selektywnym stosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym otworzy dalsze możliwości optymalizacji upraw w przyszłości. Będziemy również dążyć do osiągnięcia wiodącej pozycji innowacyjnej w tym segmencie maszyn i w ukierunkowany sposób rozwijać ofertę produktów dla rolników i firm usługowych - mówią zgodnie dyrektorzy zarządzający Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer.
- W 2019, roku Agritechnica, będziemy nadal koncentrować się w całym asortymencie nie tylko na dużych maszynach, ale również na równie innowacyjnych rozwiązaniach dla mniejszych i średnich szerokości roboczych. Niezależnie od wielkości maszyny tendencja w ochronie roślin i nawożeniu w szczególności zmierza w kierunku jeszcze większej precyzji - dodają szefowie Grupy Amazone. Jak czytamy w komunikacie prasowym, podczas targów Agritechnica 2019 niemicka firma ogłosi dalsze innowacje w różnych sektorach pod hasłem "Amazone 4.0".