W bloku architektura krajobrazu udział wzięło 28 uczestników.
W bloku ogrodnictwo udział wzięło 12 uczestników.
Nagrody finansowe dla najlepszych laureatów, opiekunów i szkół ufundowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Tradycyjnie przeprowadzony został ranking na najlepszą szkołę, biorąc pod uwagę wyniki sześciu najlepszych uczestników w każdym bloku. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, drugie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy, a trzecie Technikum Leśne w Miliczu.
Rekordem tegorocznego finału jest wynik 120 punktów (czyli maksymalna liczba do zdobycia), który uzyskał uczeń z bloku produkcja zwierzęca.
W piątek 24 maja część teoretyczna i praktyczna, a w sobotę 25 maja uroczyste ogłoszenie wyników XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tak w skrócie wygląda plan...
Uroczystość uświetnił występ Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, która jest patronem medialnym olimpijskich zmagań ufundowała roczne prenumeraty
swoich czasopism w 5 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes oraz weterynaria. Warto podkreślić, że nagrody otrzymało 10 uczestników z najwyższą liczbą punktów w każdym bloku.
Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dr hab. Wiesław Świderek pogratulował i podziękował uczestnikom, opiekunom i osobom zaangażowanym w przygotowania XLVII edycji OWiUR.