Ogromne zniszczenia po pożarze zakładu Iglotexu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2019,8:50 Aktualizacja: 08-06-2019,9:17
A A A

Skala zniszczeń po pożarze w nocy z 26 na 27 maja w zakładzie produkcyjnym firmy Iglotex S.A. w Skórczu (Pomorskie) jest ogromna, w tej chwili blisko 2/3 pracowników ma zapewnioną kontynuację zatrudnienia - poinformowało w czwartek kierownictwo spółki.

- Według naszych bardzo wstępnych szacunków zniszczeniu uległo około 98 proc. parku maszynowego, około 90 proc. infrastruktury technicznej oraz 80 proc. powierzchni biurowej oraz produkcyjno-magazynowej - poinformował w komunikacie prasowym prezes zarządu Iglotex S.A., Maciej Włodarczyk.

truskawki, truskawki mrożone, ceny truskawek, import truskawek

Spada popyt na polskie mrożone truskawki. Konkurencja coraz większa

W 2018 roku import mrożonych truskawek do UE zwiększył się o 31 proc. do rekordowych 159 tys. t. To przede wszystkim efekt większych dostaw z Maroka i Egiptu. Spada pobyt na nasze owoce.   Analitycy PKO Banku Polskiego zaznaczają, że wysoka...

Podkreślił, że firma skierowała "wszelkie siły na działania, które mają na celu zminimalizowanie skutków tej tragedii dla wszystkich grup, których ona bezpośrednio dotyka", tj. około 700 pracowników i współpracowników zakładu w Skórczu, około 300 dostawców oraz ponad 4600 klientów i partnerów biznesowych.

Szef Iglotexu wyjaśnił, że sytuacja blisko 150 pracowników części dystrybucyjnej oddziału w Skórczu "została już w 100 procentach opanowana" - zostali przeniesieni do sąsiednich oddziałów firmy Iglotex w Gdyni, Olsztynie, Toruniu, Koszalinie i Pile.

- Aktualnie, w obszarze produkcji -  z grupy około 370 pracowników - 120 osób ma zapewnioną pracę, z czego w bieżącym tygodniu 60 osób zostało relokowanych do pracy w Chłodni Grudziądz, z zapewnionym dla wszystkich transportem do i z pracy. Część pracowników została tymczasowo delegowana do ochrony mienia w miejscu pożaru. Kolejna część pracowników została zaangażowana w prace nad uruchomieniem produkcji w lokalizacjach tymczasowych - objaśnił Włodarczyk.

Ponadto blisko 190 pracowników części administracyjno-biurowej "pracuje nieprzerwanie i wspólnie z zarządem w ramach realizowanych działań naprawczych".

frytki, Kolumbia, Belgia

Belgia obawia się ceł, jakie Kolumbia chce nałożyć na mrożone frytki

Belgia, kraj, którego dobrem narodowym są frytki, obawia się ceł, których nałożenie na ten mrożony produkt z Europy zapowiedziała Kolumbia. Belgijskie władze chcą, żeby UE podjęła w tej kwestii kroki prawne w ramach Światowej...

- Na tym etapie blisko 2/3 pracowników zatrudnionych w Skórczu ma zapewnioną kontynuację zatrudnienia - poinformował prezes zarządu Iglotex S.A. Zaznaczył, że wszystkim pracownikom produkcji, którzy nie zostali przeniesieni do innych miejsc pracy, wypłacane jest wynagrodzenie przestojowe.

Podkreślił, że celem władz spółki jest "zapewnienie długoterminowej kontynuacji zatrudnienia wszystkim pracownikom".

- Z tego względu prowadzimy intensywne rozmowy zarówno z lokalnymi władzami i instytucjami samorządowymi, jak również  kluczowymi w regionie organizacjami pracodawców. Liczymy, że deklaracje wsparcia, płynące do spółki z różnych stron zaraz po tragicznym pożarze, zaowocują już w krótkim czasie konkretnymi rozwiązaniami/ formami pomocy. Jest to dla nas szczególnie ważne w kontekście przyszłości zakładu w Skórczu, w szczególności, gdy spotykamy się z nieetycznymi działaniami ze strony niektórych konkurencyjnych podmiotów - nadmienił Włodarczyk.

W zakładzie w Skórczu Iglotex produkował pierogi, uszka, pizzę i zapiekanki. Grupa Iglotex jest liderem rynku żywności mrożonej w Polsce, z rozbudowaną ogólnopolską strukturą dystrybucji i produkcji. Zakład produkcyjny w Skórczu jest jednym z trzech należących do Grupy Iglotex (poza zakładami w Grudziądzu i Tarnowie).

Poleć
Udostępnij