Ciągniki z Ursusa podbijają Afrykę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2016,10:10 Aktualizacja: 17-03-2016,10:54
A A A

Ponad 5 tys. ciągników kupiły od Ursusa S.A. firmy z Tanzanii i Etiopii. Firma sprzedaje swoje produkty w kilkudziesięciu krajach - m.in. w Czechach, Belgii, Holandii i na rynkach wschodnich oraz skandynawskich.

Ursus zawarł dotychczas kontrakty z kontrahentami z Etiopii na kwotę 120,7 mln dolarów, dotyczyły one m.in. dostawy ponad 3 tys. ciągników, kilkuset przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz uruchomienia w tym kraju montowni. Z kolei firma The National Service Corporation Sole z Tanzanii kupiła od Ursusa 2,4 tys. ciągników za kwotę 55 mln dolarów.

Ursus 310

Ursus 310, był taki ciągnik

Zakłady Mechaniczne Ursus w latach 1968-1972 opracowały cztery modele i prototypy ciągników: U-300, U-500, U-600 i U-700. Niestety ówczesna „siła wyższa” wymusiła na fabryce rezygnację z dalszych badań i produkcji....

Przedstawiciele Ursusa podkreślają, że ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju firmy. "W ramach dywersyfikacji geograficznej rozwijamy się na rynkach europejskich, tu zarówno w segmencie ciągników jak i autobusów ekologicznych oraz na rynkach afrykańskich w zakresie ciągników i maszyn rolniczych" - poinformowała PAP spółka.

"W Afryce rozwijamy działalność zarówno w obszarze produkcji ciągników jak również ich dystrybucji i serwisu. W Etiopii i Tanzanii mamy już mocną pozycję. Teraz prowadzimy rozmowy dotyczące nowych kontraktów na kolejnych rynkach afrykańskich. Perspektywy są ogromne - w ciągu najbliższej dekady średnie tempo wzrostu krajów afrykańskich ma przekroczyć nawet 7 proc. rocznie, co stwarza realne szanse na nowe kontrakty. Tamtejsze realia wymagają jednak cierpliwości, gdyż potrzeba więcej czasu niż w Europie, aby rozpocząć biznes" - czytamy w informacji spółki.

Ursus sprzedaje swoje produkty w kilkudziesięciu krajach, w tym w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Słowenii, Chorwacji oraz na rynkach skandynawskich i wschodnich. "Patrzymy z zainteresowaniem także na byłe republiki Związku Radzieckiego: Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan czy Kirgizję" - podkreślają przedstawiciele spółki.
Ursus C-380

Nowy Ursus C-380 w teście RPT

Nazwa Ursus C-380 odwołuje się do legendarnej serii polskich ciągników rolniczych z powszechnie znanymi oznaczeniami. Produkowany od 2014 r. model jest jednak ciągle nowością na naszym rynku i w sumie nie wiadomo, jak spisuje się na polu....

W ubiegłym roku spółka sprzedała ok. 1400 nowych ciągników. Firma z wyłącznie polskim kapitałem, posiada obecnie trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największą w Lublinie. Z 1,5 mln ciągników pracujących na polskich polach, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus.

8 marca Ursus S.A. zawarł ze spółką MOTORSAZAN of Iran Tractor MFG Co. umowę na zakup elementów do montażu ciągników Ursusa dedykowanych na rynki eksportowe. Wartość kontraktu przekracza 5 mln dolarów. Dostawy towarów rozpoczną się w marcu i będą trwały 6 miesięcy.

- Podpisana umowa na zakup irańskich części to punkt wyjścia do szukania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie. Oferujemy rynkom pełną gamę naszych produktów: małe i duże ciągniki oraz pełen zakres sprzętu. Na uwagę zasługuje fakt, że poza ciągnikami produkujemy też około 80 modeli maszyn rolniczych - podkreśla Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
10/2024

Skok tłoka silnika w ciągu

Kioti, JCB i Sitrex

Małe traktory z krótkim życiem

Siew bezpośredni maszynami Horsch

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT