Światełko w tunelu w sprawie wynagrodzeń lekarzy weterynarii?
Na spotkaniu ostatniej szansy reprezentującego środowisko lekarzy weterynarii Porozumienia Warszawskiego z Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa padła ze strony polityka ważna deklaracja.
Tematem rozmów był oczywiście projekt rozporządzenia w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii.
Lekarze weterynarii będą protestować? Komitet już powstał
Jak pisaliśmy, środowisko lekarzy weterynarii było oburzone zapisami z tego aktu prawnego, dotyczącymi przede wszystkim stawek za zlecane im prace. Z tego powodu zawiązali komitet protestacyjny i zapowiedzieli spotkanie ostatniej szansy.
W rozmowach z szefem resortu rolnictwa wzięli udział przedstawiciele Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Stowarzyszenia Urzędowych Lekarzy Weterynarii, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, Sekcji Krajowej Pracowników Weterynarii NSZZ "Solidarność" i Stowarzyszenia "Medicus Veterinarius".
"Porozumienie Warszawskie z nadzieją przyjęło deklarację poparcia wicepremiera Henryka Kowalczyka podwyższenia stawek wynagrodzeń, zawartych w projekcie rozporządzenia przesłanego nam do konsultacji przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego zdaniem projekt wymaga znaczących korekt. W obecnej sytuacji niezbędne jest także podjęcie pilnych i skutecznych działań umożliwiających podwyższenie płac w roku bieżącym we wszystkich jednostkach organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej, które do tej pory nie zostały objęte ostatnią ich regulacją" - czytamy w komunikacie Komitetu Protestacyjnego Porozumienia Warszawskiego.
Zgodnie z decyzją ministra dalsze prace nad ostatecznym kształtem rozporządzenia będą prowadzone 29 lipca przez Porozumienie Warszawskie z głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem. 2 sierpnia efekty zostaną natomiast zaprezentowane na spotkaniu "uzgodnieniowym".