Amazone stawia na uprawę międzyrzędową

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
01-11-2018,9:40 Aktualizacja: 01-11-2018,9:28
A A A
Od stycznia 2019 r. firma Maschinenfabrik Schmotzer przekaże grupie Amazone dział techniki uprawy międzyrzędowej.  Produkcja tego sprzętu będzie odbywać się w zakładzie w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy zostaną przejęci przez nowe przedsiębiorstwo Schmotzer Hacktechnik, będące w 100% spółką grupy Amazone. Wytworzone maszyny i narzędzia będą w dalszym ciągu sprzedawane pod marką Schmotzer. 
 
Uprawa międzyrzędowa wraca do łask
 
- Technika uprawy międzyrzędowej ponownie jest w centrum zainteresowania światowych specjalistów: „Motyka przeżywa odrodzenie po trzydziestu latach bycia w cieniu w dużych gospodarstwach rolnych niezwiązanych z rolnictwem ekologicznym. Na pierwszym planie obok mechanicznego zwalczania chwastów znajdują się pozytywne aspekty uprawy międzyrzędowej dotyczące struktury gleby, wzrostu korzeni i mobilizacji składników odżywczych - stwierdzają Christian Dreyer i dr Justus Dreyer, dyrektorzy zarządzający firmy Amazone. 
 
Firma Schmotzer produkuje narzędzia do uprawy międzyrzędowej od 1922 r. Zmiana myślenia w rolnictwie umożliwia od lat nieustanny rozwój tego sektora produktów. - Cieszę się, że znalazłem w Amazone wymarzonego partnera, aby dalej rozwijać ten dział - podkreśla Ferdinand Wahl, wieloletni wspólnik zarządzający spółki Maschinenfabrik Schmotzer.
 
Siewnik nabudowany Amazone Cataya 4000 Super

Amazone Cataya Super w wersji 4 m

Amazone wprowadza na rynek nowy, mechaniczny siewnik nabudowany Cataya 4000 Super o szerokości roboczej 4 m. Jest to drugi model wprowadzonej na rynek w ubiegłym roku serii Cataya Super. Nowy siewnik jest przeznaczony dla gospodarstw, które...
Systemy kamer i kierowania
 
Ferdinand Wahl wyjaśnia przyczyny, które uniemożliwiały rozwój się techniki uprawy międzyrzędowej: - Podczas gdy intensywnie wykorzystywane są zalety uprawy roślin w rolnictwie ekologicznym, dotychczas wady związane z techniką produkcji oraz ekonomiką pracy i kosztów w rolnictwie konwencjonalnym hamowały zastosowanie techniki uprawy międzyrzędowej. Dzięki postępom technicznym, jak np. połączenie pielnika z systemem kamer i kierowania, które dopiero w ostatnich latach znalazły praktyczne zastosowanie, możliwe jest obecnie osiągnięcie większej wydajności podczas uprawy w znacznie bardziej konkurencyjnych kosztach w przeliczeniu na hektar.
 
- Zauważamy duży potencjał uprawy międzyrzędowej w zintegrowanej uprawie roślin, która zyskuje coraz większe znaczenie. Połączenie tej techniki uprawy z nawożeniem płynnym i docelowym lub selektywnym zastosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym, otworzy w przyszłości kolejne możliwości optymalizacji uprawy roli. W tym segmencie maszyn również chcemy przejąć rolę lidera innowacji - dodają szefowie firmy Amazone.
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT