Ogólnopolski Kongres Smart coraz bliżej. Ostatnie dni na rejestrację

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2015,16:50 Aktualizacja: 24-03-2015,11:20
A A A

30 marca w Warszawie odbędzie się kongres, który jest największym wydarzeniem dedykowanym przedstawicielom biznesu oraz włodarzom miast w celu nawiązania relacji partnerskich w branży Smart. Patronem medialnym wydarzenia jest multiportal agropolska.pl.

Uczestnicy spotkania odpowiedzą na szereg ważnych pytań, wśród których znajduje się te dotyczącego tego, jaki wpływ na rozwój polskich miast będą miały inteligentne technologie i rozwiązania infrastrukturalne?

Która aglomeracja w stopniu najbardziej zaawansowanym realizuje strategię smart city? Jakie znaczenie dla polityki rozwoju regionalnego ma koncepcja inteligentnego miasta? Z jakich dobrych praktyk w rozwoju miast niemieckich czy szwedzkich Polska powinna korzystać? Tego będzie można dowiedzieć się 30 marca w Warszawie na Ogólnopolskim Kongresie Smart - Inteligentne Miasta.

Kongres to cykl regionalnych konferencji dedykowanych włodarzom miast z całej Polski oraz przedstawicielom biznesu, którzy oferują inteligentne rozwiązania dla miast w obszarze nowych technologii, infrastruktury, budownictwa, ekologicznego transportu, efektywnego wykorzystania energii czy nowoczesnych rozwiązań IT.

Wydarzenie ma na celu przedstawienie wszystkich możliwości, jakie dają inteligentne rozwiązania i nowe technologie, a także dotychczasowe doświadczenia polskich miast, które już rozpoczęły realizowanie strategii inteligentnego rozwoju.

Z uwagi na cykliczny charakter kongresu organizatorzy powołali radę programową, której członkowie potwierdzili już swoją obecność na konferencji w Warszawie:

  •     Waldemar Pawlak - b. premier i minister gospodarki ,
  •     Michał Boni - europoseł i b. minister administracji i cyfryzacji (do potwierdzenia),
  •     prof. Maciej Nowicki - b. minister środowiska,
  •     Jacek Najder - poseł, komisja ds. energetyki i surowców energetycznych,
  •     Mieczysław Kasprzak - poseł, b. wiceminister gospodarki,   
  •     Piotr Zgorzelski - poseł, przewodniczący komisji samorządu i rozwoju regionalnego,
  •     Matthias Rehm - główny specjalista ds. ekonomicznych w Ambasadzie Niemiec,
  •     Józef Neterowicz - radca w Ambasadzie Szwecji,
  •     dr inż. Henryk Majchrzak - prezes PSE S.A.,
  •     dr Stanisław Pietruszko - prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki,
  •     Arkadiusz Hołda - kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach,
  •     dr Magdalena Rogulska - przedstawiciel Szwedzko-Polskiej Platformy Zrównoważonej Energetyki, PIMOT.


Kongres będzie składał się z debaty otwierającej na temat: "Możliwości wdrażania rozwiązań smart cities - doświadczenia polskie i zagraniczne". Następnie odbędą się cztery panele dyskusyjne pt.: "Jak oszczędzać energię w miastach i przemyśle?"; "Ekologiczny transport publiczny jako istotny element ochrony środowiska w smart city"; "Nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne w zarządzaniu miastem" oraz "Zarządzanie zasobami miejskimi w aspekcie zielonej infrastruktury i energetyki".

Konferencja odbędzie się w godzinach 9-16 w Sund Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa. Organizatorzy podkreślają, że wszyscy, którzy zarejestrują się na stronie www.inteligentne-miasta.eu do 23 marca otrzymają 30-procentowy rabat.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich